Půjčovna lodí

Motorová loď Carolina

Kromě hausbótů Vám dále nabízíme bezpečné stabilní laminátové lodě Carollina s přívěsným motorem a kapacitou max. 5 dospělých osob. Lodě po Baťově kanále nebo řece Moravě můžete řídit po krátkém zaškolení, pokud je Vám nad 15 let. Žádný průkaz k vedení těchto lodí tedy nepotřebujete.

K dispozici jsou Vám také tři kánoe až pro 3 osoby.

Z naší půjčovny se můžete vydat dvěma směry, po Baťově kanále na jih či na sever proti proudu řeky Moravy. Obojí lze samozřejmě skloubit dohromady, zvláštní variantou určenou jen pro kánoe je pak tzv. „Okruh“.

Možnosti plavby:

Po řece

Plavba proti proudu řeky Moravy směrem na Napajedla, Otrokovice a zpět. Spytihněv – Otrokovice, Bělovský jez: cca 11 km

Po kanále

Po plavebním kanále směrem na Uherské Hradiště, do nějž se dostanete přes čtyři plavební komory. V Uherském Hradišti se vodní cesta napojuje zpět na tok řeky Moravy a pokračuje dál po proudu na jih.

Jedním směrem

Plavbu lze uskutečnit jedním směrem s tím, že pro loď si přijedeme na předem dohodnuté místo.
Nutno předem objednat.

Cyklo + lodě

Projíždíte Moravou na kolech?
Chcete si zpestřit dovolenou v pedálech?
Nebo prostě jen hledáte tip na prima výlet pro celou rodinu?

Na kole při Baťově kanále

Pak je pro Vás ideální spojit cyklistiku s plavbou na lodi. Nabízíme Vám možnost vzít si kola s sebou na loď. 
V naší půjčovně si mohou jednotlivci i skupinky, max. 4 osoby na loď, půjčit loď a vrátit ji na předem dohodnutém místě. Znamená to, že pokud si zapůjčíte loď ve Spytihněvi, vrátíte ji například v Uherském Hradišti a dál již pokračujete na kolech k cíli Vaší cesty, nebo zpět do Spytihněvi.

Toto samé je možné uskutečnit i pro větší skupinu (např. 10ti cyklistů), kdy Vás naložíme na větší loď, kterou kormidluje náš kapitán.
Nutno předem objednat.

Okruh pro kanoe

Jednou z velmi oblíbených možností plavby je tzv. „Okruh“. V první části probíhá plavba po proudu řeky Moravy do Uherského Hradiště. Z něj se zpět do Spytihněvi vrátíte po plavebním kanále se čtyřmi plavebními komorami. Výlet lze plánovat jen jako půldenní nebo celodenní. Pro potřebu technické přípravy nutno objednat předem. Možno realizovat pouze při dostatečném množství vody v řece Moravě.
Z tohoto důvodu nabízíme pro tuto plavbu pouze kanoe.